Osnovna šola Gornja Radgona s Podružnično šolo dr. Janka Šlebingerja letos prvič za šole s prilagojenimi programi razpisuje:

NAGRADNI NATEČAJ

FOLKLORNA DEJAVNOST ZA UČENCE S POSEBNIMI POTREBAMI

Zakaj smo se sploh odločili razpisati tovrstni natečaj?

Že dolgo se pri nas poraja želja in ideja, da bi učence s posebnimi potrebami bolj vključevali in jih seznanjali s folklorno dejavnostjo.

Poleg natečaja, ki bo predstavljen v nadaljevanju, je naša vizija v prihodnjih letih tudi širitev projekta (razne prireditve, revije folklornih skupin s posebnimi potrebami, bazar, itd.).

Prepričani smo, da smo skupaj močnejši, zato so cilji prvega natečaja predvsem:

• možnosti razvijanja in pripravljanja folklorno-strokovnih in primernih folklornih programov za učence s posebnimi potrebami,
  • mreženje šol s prilagojenimi programi s področja folklorne dejavnosti in kulturne dediščine,
  • povezovanje (mreženje) mentorjev v Sloveniji (in po svetu) otrok folklornikov s posebnimi potrebami.

Želimo si, da bi nas pri tem projektu podprli tako, da bi sodelovali z nami in razvijali ideje še naprej … Da bodo naši otroci ponosni folklorniki, ki bodo z veseljem (po)ustvarjali kulturno dediščino.

(Visited 201 times, 1 visits today)